.

ایزولاسیون و زهکشی

ایزولاسیون و زهکشی

دیواره گود و فونداسیون ساختمان همیشه در معرض نشت و نفوذ آب زیرزمینی قرار دارد. آب نفوذی به گود به تدریج ممکن است به داخل سازه راه پیدا کند و بهره داری از سازه را با مشکل روبرو کند.

آب نفوذی به بتن به تدریج باعث خوردگی آرماتور بتن و ضعف سازه ای سیستم می شود. پس از اجرای گودبرداری و قبل از بتن ریزی فونداسیون ساختمان، لازم است کف و دیواره های گود به روش قابل اطمینانی آب بندی و عایق گردد. از زمانهای گذشته روشهای متعددی برای آب بندی گودها وجود داشته است. روشهایی مانند استفاده از قیر و گونی و ایزوگام و ... از روش های مرسوم قدیمی است که هنوز هم در برخی موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

محصولات جدید و با کیفیت جایگزین برای آب بندی سطوح با استفاده از زیر شاخه های محصولات ژئوسینتتیک می باشد. زیر شاخه های محصولات ژئوسینتتیک که برای آب بندی به کار می روند عبارتند از لاینر رسی و ژئوممبرین.


استفاده از محصولات ژئوسنتتیک نظیر ورق های ژئوممبرین مخصوص و ژئودرین شانه تخم مرغی بجای محصولات سنتی از قبیل ایزوگام ، قیرگونی و آسفالت ضمن ماندگاری و طول عمر بیشتر مزایای دیگر شامل کیفیت بالاتر آب بندی، کاهش قابل ملاحظه وزن را نیز درپی خواهد داشت.

از دیگر روش های جدید آب بندی، استفاده از افزودنی های پایه سیمان به بتن می باشد که سازه را در مورد نفوذ آب ایزوله می کند.

شرکت ساروج پی زمین در پروژه های مختلفی اقدام به اجرای سیستم زهکشی و ایزولاسیون کف و دیواره های گود کرده است. از جمله این پروژه ها می توان به پروژه رویال سعادت آباد و نگین معلم اشاره کرد.


کلمات کلیدی:

ایزولاسیون

زهکشی

آب بندی

نشت آب

ژئوتکستایل

ژئوممبرین

ژئودرین - دیمپل شیت

GCLتاریخ ایجاد: جمعه 30 آذر 1397
آخرین بروز رسانی: شنبه 1 دي 1397
تعداد بازدید: 583

 
.